Realizace Vašich přání

Tipy pro vás

 

Jak pečovat o bižuterii

Když už si pořídíte nějaký šperk, který není z drahých kovů (zlato, stříbro...) je důležité si v prvé řadě uvědomit, že tato bižuterní ozdoba není nezničitelná a že nám bude tak dlouho dělat radost, s jakou ohleduplností ji budeme nosit a chovat se k ní.

Bižuterie obecně je určena k příležitostnému i celodennímu nošení, ale platí několik zásadních pravidel, které se vyplatí dodržovat, abychom se s oblíbeným kouskem mohli radovat co nejdéle:

  • Kovové i ostatní komponenty nejsou tak odolné a pevné, jako drahé kovy, jsou často opatřeny povrchovými úpravami a mohou proto přílišným namáháním a nesprávným zacházením měnit svůj vzhled, proto při návštěvě bazénu, solária, kadeřníka, kosmetiky fit centra a podobně bižuterii rozhodně odložte.
  • Bižuterii si dávejte zásadně až po dokončení všech kosmetických úprav vašeho zevnějšku ( po koupání, ošetření pleti krémem, použití a zaschnutí parfému, po dokončení účesu včetně lakování.
  • Na noc odkládejte bižuterii (nejlépe samostatně do plátěných pytlíčků, aby nedocházelo k zamotání a oděrkům s ostatními šperky).
  • Při česání dávejte pozor, abyste šperky nezachytila hřebenem a nezamotala a nepotrhala.
  • Vyvarujte se kontaktu šperků s ostrými a drsnými předměty (nehty, jiné kovové doplňky..), aby nedošlo k jejich poškrábání.
  • Bižuterii očistíme suchým měkkým hadříkem nebo navlhčenou vatovou tyčinkou, zásadně se vyhýbáme kontaktu s čistícími prostředky či chemikáliemi.
  • Náhrdelníky na lanku či vlasci uchováváme tak, aby nedošlo k jejich nevratnému deformování (zlomené či skřípnuté lanko již nelze vyrovnat).
  • Pokud jsou součástí šperku postříbřené komponenty, tyto lze čistit vatou na stříbro a zlato.

Pokud se při nošení bižuterie budete řídit uvedenými radami, jistě vám šperk bude dlouho sloužit a dělat radost.

Rady a vychytávky:

V případě že máte alergii na bižuterní kovy, pomáhá v mnoha případech přelakování průhledným lakem na nehty a to i u náušnic :) . Pokud ani lak nepomáhá, volila bych raději stříbrné komponenty, popřípadě chirurgickou ocel - obojí lze po dohodě zajistit. 
 
Polymerová hmota je po vypečení poměrně dost odolná, avšak nevydrží vše :) (má osobní zkušenost se zuby mladšího syna) , pokud vám výrobek spadne na zem, pravděpodobně se mu nic nestane, ale při hrubším zacházení není vyloučeno poškození výrobku. Opravit lze slepením, popřípadě zabroušením ulomené části jemným smirkovým papírem.
 
U náhrdelníkových obručí se občas setkávám s obtížemi při zapínání...přidržte náhrdelník za lanko a točte pouze zapínáním ve tvaru válečku ( má integrovaný závit )
 
 

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.